Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zespoły

Zespoły

Zespół "Srokowiacy"

Charakterystyka zespołu „ Srokowiacy”

 

Zespół powstał w 2005 r. Zadebiutował na uroczystościach z okazji 600-lecia lokowania Srokowa na prawach miejskich. W repertuarze dominują pieśni Warmii i Mazur ale chętnie sięga po repertuar z innych regionów Polski a także Ukrainy. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Srokowo i godnie reprezentuje ją na uroczystościach, imprezach, dożynkach oraz przeglądach zespołów ludowych w całym województwie warmińsko- mazurskim gdzie otrzymywał nagrody i wyróżnienia.

W 2009 r. zespół uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu "Brasławskie Zorza" na Białorusi. W 2011 r. na zaproszenie Centrum Kultury Rejonu Soleczniki na Litwie występował na ludowych imprezach zapustowych. W swoim repertuarze posiada również pieśni patriotyczne i kolędy. Obecnie zespół śpiewa przy akompaniamencie  akordeonu.

 

Czytaj więcej...