Zaproszenie

30 sierpnia ( niedziela) odbędą się Dożynki Gminne. W Związku z tym Wójt Gminy Srokowo i Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie zapraszają sołectwa do wzięcia udziału w konkursach:

Na Wieniec Dożynkowy oraz Konkurs Sołectw

Wójt Gminy Srokowo
Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie
ogłasza
Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy

Termin konkursu:
30 sierpnia 2015 ( niedziela) - podczas dożynek gminnych w Srokowie.
Cel konkursu:
- Kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej dożynek.
- Rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową.
- Prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy.
Kryteria konkursu:
- materiały wykorzystane do wieńca muszą być naturalne ( kłosy zbóż, ziarna, słoma, warzywa, owoce, kwiaty, wstążki itp.),
- wygląd zewnętrzny ( technika, estetyka wykonania, kształt, dobór barw itp.)
- wzorowanie się na tradycjach ludowych,
- wykorzystanie w budowie wieńca oryginalnych, nowatorskich inwencji, jako formy uwzględniające ich współczesny charakter.
Uczestnictwo
- Każda wieś, stowarzyszenie, indywidualne osoby z gminy Srokowo mogą zgłosić do konkursu swój wieniec.
- Delegacje wieńcowe przywożą wieńce na własny koszt.
- Ocena wieńców odbędzie się podczas Dożynek Gminnych w Srokowie w dniu 30 sierpnia 2015r.
- Wieńce dożynkowe należy odebrać w ciągu 3 dni z Domu Kultury w Srokowie.
- Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne oraz dyplomy.
-Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie Dożynek .
- Zwycięski wieniec weźmie udział w konkursie powiatowym w dniu 14 września 2014.
Wszelkich informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie
tel. 89 753 40 51.

„Najlepsze sołectwo” Gminy Srokowo

Celem konkursu jest:
1. Wyłonienie najsprawniejszej i najbardziej pomysłowej drużyny reprezentującej sołectwo z terenu gminy Srokowo
2. Propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji oraz w trakcie
kibicowania.

Organizatorami konkursu „Najlepsze sołectwo” jest:
Wójt Gminy Srokowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie.

Założenia organizacyjne
1. Konkurs organizowany jest dla sołectw gminy Srokowo.
2. Reprezentantem drużyny może być osoba stale zamieszkująca na terenie
gminy Srokowo w obrębie danego sołectwa.
3.W konkursie biorą udział 10 osobowe zespoły oraz ich kibice.
4. Drużyny mogą typować: sołtys miejscowości, rada sołecka lub opiekunowie świetlic
5. Fakt dokonania zgłoszenia reprezentacji jest równoznaczny z przyjęciem i zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
6. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury, Urzędu Gminy Srokowo oraz na tablicy ogłoszeń w sołectwach.
7. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów.

Przebieg Konkursu
1. Zgłoszenia udziału w konkursie, należy dokonać osobiście lub telefonicznie w terminie do 20 sierpnia 2015r.do Domu Kultury lub Urzędu Gminy w Srokowie.
2. Zmagania sołectw przeprowadzone na scenie i Placu Rynkowym w Srokowie
3. Jury może (nie musi) przyznać dodatkowe punkty, przyznając w przedziale od 1 do 5 punktów za:
        * Wyjątkowe zaangażowanie w wykonywane zadanie
        *Postawę grup dopingujących
        *Transparent z nazwą sołectwa
        *Jednakowe elementy stroju
        *Piosenki i okrzyki zagrzewające do walki
        *Jury może przyznać ujemne punkty karne lub zdyskwalifikować drużynę za nie sportowe zachowanie i/lub nagminne   łamanie regulaminu

1. Postanowienia regulaminu obowiązują organizatorów i uczestników konkursu.
2. Wszelkie zmiany regulaminu może wprowadzać jedynie Organizator informując o nich wszystkich uczestników.
3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.
4. Konkurs sołectw zorganizowany zostanie w dniu 30 sierpnia 2015 w Srokowie podczas Dożynek Gminnych.
5.Wyniki ogłoszone zostaną w dniu zawodów.
6. Kolejności startu członków zespołu zostanie wytypowana drogą losowania przez kapitana drużyny.
7. Sprzęt, potrzebny do zorganizowania i przeprowadzenia Konkursu zapewnia organizator.
8. Produkty na konkurencje kulinarną i reklamową zapewniają drużyny.

Organizatorzy Zapraszają do wzięcia udziału w konkursach