Zapraszamy do konkursu

62d9542ac81d185810d1dbfd073f10e6

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w związku z tym dniem
Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie organizuje konkurs plastyczny " Moja flaga - Biało -czerwona".
Prace dostarczać można do 29 kwietnia do godz. 15.00 ( czwartek)

REGULAMIN konkursu plastycznego „Moja flaga – Biało-czerwona”,

ORGANIZATOR
Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie

CELE KONKURSU
- promocja Święta Flagi
- utrwalanie wizerunku flagi narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych
- rozwijanie twórczych zdolności dzieci

TEMATYKA
Na pracy musi znaleźć się wizerunek flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

UCZESTNICY
Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z Gminy Srokowo i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w kategoriach – klasy I-IV, klasy V-VIII oraz dzieci wieku przdszkolnego.

FORMAT PRAC I TECHNIKA WYKONANIA
- format pracy – A3
- każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną, pracę plastyczną – dowolną, wybraną przez siebie techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, collage itp.) z wykorzystaniem dowolnych materiałów (np.: papier, tworzywo sztuczne, materiały włókiennicze, materiały sypkie) i dowolnej fakturze.

ZASADY DOSTARCZANIA PRAC
- własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną należy dostarczyć organizatorowi w terminie do 29 kwietnia 2021 roku (do godz. 15.00). Przyniesioną do Domu Kultury pracę należy zostawić na przygotowanych przez organizatora stolikach ( punkt zwrotu książek przy bibliotece)
Na odwrocie pracy należy umieścić czytelną metryczką zawierającą imię, nazwisko, wiek autora, telefon i podpis rodzica lub opiekuna. Podpis rodzica jest jednocześnie zgodą akceptującą warunki regulaminu
- prace dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

KRYTERIA OCENY
Prace zostaną ocenione przez jury według następujących kryteriów:
- realizacja tematu konkursu
- oryginalny pomysł, kreatywność
- wrażenie artystyczne
- estetyka i staranność wykonania

Jury oceni prace w trzech kategoriach wiekowych:
- dzieci wieku przedszkolnego
- uczniowie klas I – IV
- uczniowie klas V- VIII

ZAKOŃCZENIE KONKURSU
- lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej organizatora 30 kwietnia 2021r.
- laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora (o sposobie podziału nagród decyduje jury konkursu).
- zakwalifikowane przez jury prace będą prezentowane na stronie internetowej GOK oraz w mediach społecznościowych
- ostateczna interpretacja regulaminu należy do jury konkursu.

UWAGI KOŃCOWE

- dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu oraz publikację prac z imieniem i nazwiskiem autora.
- każdy uczestnik, który dostarczy pracę na konkurs, wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych na potrzeby konkursu.
- o nagrodach, ich autorach oraz o sposobie przekazania laureatom nagród, Gminny Ośrodek Kultury poinformuje w dniu ogłoszenia wyników konkursu.