Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona główna

Wakacyjna atrakcja w Srokowie

Quest pieszy   93846546 3641338829269635 6925982236244180992 o

     QUESTY – to nowa atrakcja na obszarze działania LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” - m.in. QUEST, który związany jest ze Srokowem – Skarby Srokowa (dawniej Drengfurt..)

Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.    Pokonując i rozwiązując zagadki ukryte w queście poznajemy zarówno dziedzictwo historyczne, kulturowe, jak i przyrodnicze regionu.

Dzięki nowo powstałemu questowi, w czasie wędrówki , można dowiedzieć się m.in. o legendach i tajemnicach Srokowa a także poznać wiele interesujących zabytków i miejsc. Gra polega na uważnym czytaniu wskazówek zamieszczonych w queście. Waszym zadaniem jest zbieranie po drodze ukrytych liter oraz wykonywanie zadań. Gdy rozwiążesz wszystkie zagadki, odnajdziesz na końcu trasy skarb.
   Ulotki questowe dostępne są, u opiekunów questu (Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie). Możliwa jest również realizacja questu dzięki aplikacji mobilnej www.questing.pl do pobrania w sklepie Play lub Apple Store.
                                                                           

                                                                      Zapraszamy do wędrówki questingowym szlakiem!