Zapraszenie do wzięcia udziału w konkursie

„Jeśli Twoje dziecko nudzi się w domu – zachęć je do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. To wsparcie dla wszystkich osób walczących z pandemią”

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY 2020

„Wirusa w koronie-rysunkiem przegonię”.

dla uczniów szkół podstawowych.

I           ORGANIZATORZY

1. Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie
     2. Adres Organizatora, Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie, ul. Plac Rynkowy 14, 11-420 Srokowo
     3. Osoby upoważnione do udzielania informacji Sabina Sapińska - instr. plastyki tel. 501056 596 oraz Katarzyna Siedlecka - bibliotekarka  tel. 89 753 40 51

II         CELE KONKURSU

1. Celem Konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
  2. Zagospodarowanie wolnego czasu podczas pandemii.
  3. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie form plastycznych
  4.  Kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych związanych z pandemią (pozostanie w domu, częste mycie rąk, noszenie maseczek, kreatywne spędzanie czasu w trakcie kwarantanny, pomoc rodzicom itp.

III       ZASADY KONKURSU

1. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest próba pokonania wirusa.
  2. Dopuszczalna technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, collage, wycinanka, wydzieranka itp. Format prac: A4, A3.
  3. Prace nie mogą być grupowe.
  4. Jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę i musi być mieszkańcem Gminy Srokowo.
  5. Prace powinny być czytelnie opisane na odwrocie (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek autora, imię i nazwisko opiekuna oraz technikę jaką była wykonana praca).
    1. Zdjęcia prac należy przesłać do 15 maja 2020 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych.
  7. Jury oceniające prace zostanie powołane przez organizatorów konkursu.
  8. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe i dyplomy

IV      KRYTERIA OCENIANIA PRAC

1. Organizatorzy konkursu wyłonią zwycięskie prace i ogłoszą zwycięzców do 18 maja 2020 roku, przyznając nagrody rzeczowe i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria do lat 8, II kategoria wiek 9 – 12 lat, III kategoria 13 – 15 lat.

2. Praca powinna przedstawiać zachowania mające na celu walkę z koronawirusem, adekwatne do wieku dziecka: mycie rąk, pozostanie w domu, noszenie maseczek, kreatywne spędzanie czasu w trakcie kwarantanny, pomoc rodzicom, ludzi walczących z pandemią itp.

3. Całkowicie samodzielne wykonanie pracy.

4. Zastosowanie ciekawych technik plastycznych. Mile widziane techniki łączone.

Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie do celów konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WCIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

Pomysł konkursu zaczerpnięty od Radia eM Kielce