Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona główna

"Artystyczny Czwartek"

"Czerwony Tulipan" Zaprasza

 plakat m

 

„Artystyczny czwartek” 20.12.2018 r. spędzimy w towarzystwie św. Mikołaja i upominków!

Zapraszamy do Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, ul. Pocztowa 13. Zaczynamy o godz. 17.00 wernisażem prac fotograficznych. „Poruszenie” to wystawa fotografii  koła fotograficznego „Światłoczuli” działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. „Poruszenie” będzie pierwszą wystawą nowych członków koła. 

Dlaczego poruszenie? Poruszenie w fotografii ogólnie jest czymś niepożądanym, jest efektem złych ustawień ekspozycji lub trudnych warunków, w których fotograf miał przyjemność pracować. Aby w przyszłości uniknąć tego typu błędów postanowiliśmy „oswoić” się z tym efektem i nadać mu artystyczny kształt, Poruszenie (nieostrość obrazu) uzyskujemy wówczas, gdy ustawimy za długi czas naświetlania. Pewne obiekty naświetlone na długim czasie zamieniają się w finezyjne kształty. Dodając do tego kolor ocieramy się, można by rzec o impresjonizm.

Właśnie taka jest ta wystawa. Abstrakcyjna, nieprzewidywalna, kolorowa i zaskakująca.