- Gminna Biblioteka Publiczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie

Oferujemy bogaty księgozbiór podręczny oraz literaturę popularno-naukową.
Posiadamy lektury do szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej oraz podręczniki dla osób studiujących.

Wolny dostęp do półek jest dogodną dla czytelników formą korzystania z księgozbioru biblioteki, który liczy 20023 książek (stan na koniec 2014r.).

Proponujemy także bardzo szeroki wybór literatury pięknej dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a także audiobooki i książki ze specjalną dużą czcionką dla osób, które chcą dać odpocząć swoim oczom podczas czytania.

Księgozbiór biblioteki jest stale uzupełniany o nowości wydawnicze.

Do biblioteki prenumerujemy 13 tytułów czasopism, które udostępniamy na miejscu lub wypożyczamy do domu.

W bibliotece odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży - lekcje biblioteczne.

Dla dzieci oferujemy również gry planszowe i puzzle.

IMG 1769

Jesteśmy jedną z dwudziestu bibliotek w Polsce, która ma taką możliwość. Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

IMG 1765

Stałe formy pracy w bibliotece to wystawy popularyzujące księgozbiór, autorów oraz wydarzenia.

Już niedługo pojawi się katalog online, który będzie dla Państwa wygodną formą wypożyczania książek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie zaprasza w godzinach:

poniedziałek 9:00 – 16:00

wtorek 10:00 – 18:00