Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona główna

Niezwykły piątek w Galerii GOK

23 marca w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się wystawa zdjęć Mirosława Frycy oraz recital Łukasza Grysia.

Mirosław Fryca
Urodził się w 1965 r. w Kętrzynie, zmarł w lutym 2018 roku.
W latach 1980-1983 uczył się w zawodzie fotografa. Prezentował swoje prace w kraju oraz za granicą, między innymi na Tajwanie i we Francji. Współpracował z magazynami „Przyroda Polska”, „Las Polski”, „Wild und Hund”. Był członkiem „Komitetu Ochrony Orłów”.
  
Każda fotografia pokazuje jak bardzo kochał naturę i otaczający go świat. Z wielką pasją uwieczniał go na swych zdjęciach. Obecna na wernisażu córka Pana Mirosława opowiedziała nam o pasji i zamiłowaniach taty. Opowiadała zebranym, jak potrafił godzinami siedzieć w niewygodnej pozycji w swojej czatowni, żeby zrobić zdjęcia lub poobserwować zwierzęta, jak godzinami wyczekiwał w deszczu, na mrozie na właściwą chwilę. Pani Patrycja powiedziała, ze zapamięta tatę „ jako człowieka z wielkim zamiłowaniem do fotografowania i uwielbieniem dla natury….”
   To zamiłowanie i uwielbienie jest widoczne w każdej fotografii Pana Mirosława. Wystawa jest do obejrzenia w Galerii Domu Kultury w Srokowie przez najbliższe 3 tygodnie w godz. 9:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie Zapraszamy.

   Druga część artystycznego wydarzenia to niezwykły recital gitarowy pana Łukasza.

Łukasz Gryś - Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Uczestnik Mistrzowskich kursów interpretacji muzycznej w Łańcucie. Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Poznaniu oraz wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Zamościu.

         Recital, który mogliśmy wysłuchać to hiszpańskie i latynoamerykańskie kompozycje gitarowe, do których wykonawca dopisał partie orkiestry i instrumentów perkusyjnych. Pan Łukasz to nie tylko doskonały wirtuoz gitary, to osoba z wielką charyzmą.
     Z poczuciem humoru opowiadał zebranym ciekawe historie o miejscach, w których był, jak i o miejscach, z których pochodziły kompozycje lub o nich opowiadały.

   DSC 1873  

DSC 1874  

  DSC 1875 

DSC 1876DSC 1877   

DSC 1878   

 DSC 1879   

DSC 1880  

DSC 1881 

DSC 1882 

DSC 1871 

DSC 1872    

zdjęcia Janusz Januszewski