Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O nas

O nas

Podstawowym celem Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie jest organizowanie warunków służących zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeb mieszkańców a zwłaszcza dzieci i młodzieży w zakresie kultury .

Jednym z najważniejszych zadań GOK-u jest prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowanie przez sztukę dzieci, młodzieży i dorosłych, a także inicjowanie i stwarzanie warunków dla amatorskiego ruchu artystycznego, kół, klubów i zespołów. Zgodnie z tymi założeniami, obecnie w GOK-u odbywają się indywidualne lekcje gry na instrumentach ,ponadto działa kilka zespołów i kół zainteresowań takich jak:

Zespół śpiewaczy „Srokowiacy”

Zespół klubu seniora „ Niezapominajka”

Zespoły dziecięce „Promyki”, ”Perełki”, „ Płomyki”, Wiolinki”

Zespół młodzieżowy „ Kolin”, zespół „ Gitarowy”

Pracownia muzyczna

  Pracownia plastyczna

Pracownia Taneczna

Klub Szachowy

Klub Fitness

Klub Seniora

Klub Rękodzieła

Wioska internetowa

Biblioteka

Sala Klubowa (doskonały sprzęt audio video, bilard, gry planszowe)


Co roku organizujemy ferie zimowe, w trakcie których odbywają się warsztaty i spotkania tematyczne, wyjazdy z dziećmi, gry i zabawy oraz
zajęcia w kołach zainteresowań.

Nasza działalność to również:
·
organizowanie wystaw fotograficznych i prac malarskich
· stwarzanie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego
· promowanie naszej gminy poprzez wyjazdy i występy naszych zespołów na konkursy i przeglądy
· promowanie zespołów i grup amatorskiego ruchu artystycznego w regionie poprzez udział w różnego rodzaju imprezach, konkursach, przeglądach
· organizowanie świąt, okolicznościowych spotkań, festynów, dożynek i uroczystości państwowych (posiadamy salę widowiskową z profesjonalną sceną i garderobą dla artystów).
·
organizowanie zajęć sportowych ( boisko ORLIK i hala sportowa)

Przez cały rok odbywa się dużo imprez w plenerze, okolicznościowych koncertów oraz imprez sportowych.
Zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury oprócz występów w naszej gminie, uświetniają również imprezy regionalne.