Turniej Wsi Gminy Srokowo

Regulamin Turnieju

REGULAMIN TURNIEJU WSI 2017

CELE KONKURSU

1. Integracja międzypokoleniowa sołectw Gminy Srokowo.
  2. Rozwój  życia kulturalnego oraz integracja społeczeństwa.
  3. Integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej.
  4. Popularyzacja i prezentacja dorobku mieszkańców wsi.
  5. Kultywowanie tradycji i kultury ludowej.
  6. Promocja wsi.

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się Turniej Wsi

Gminy Srokowo, ogłoszony we wszystkich Sołectwach z terenu Gminy  Srokowo zwany dalej Konkursem.

1.Organizatorem Konkursu jest Gmina Srokowo i Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie.

1. Turniej Wsi Gminy Srokowo odbędzie się 03 września 2017r. podczas Dożynek Gminnych

4. Regulamin w jego pełnym brzmieniu będzie dostępny do wglądu dla uczestników konkursu w Urzędzie Gminy Srokowo , Gminnej Bibliotece Publicznej w Srokowie oraz na stronach internetowych Gminy Srokowo i Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie

II. UCZESTNICY KONKURSU

1. Uczestnikami Konkursu są 10 - osobowe drużyny składające się                           z  przedstawicieli każdej wsi Gminy Srokowo, bez względu na stopień pokrewieństwa.

2. W skład drużyny mogą wejść tylko mieszkańcy danej wsi, w tym co najmniej 3 mężczyzn. Uczestnicy biorą udział w Konkursie na własny koszt i na własną odpowiedzialność.

III. WARUNKI KONKURSU

1. Kapitan drużyny zobowiązany jest poinformować
     ( telefonicznie, e-mail lub osobiście) Organizatora do 31 sierpnia 2017 r. o udziale wsi w konkursie

2. Uczestnik Konkursu, oświadcza, ze wyraża zgodę : na przetwarzanie

i udostępnianie swoich danych osobowych oraz wykonywanie  i wykorzystywanie przez Organizatora zdjęć wykonanych w czasie  trwania Konkursu.

3. Przed rozpoczęciem Konkursu kapitanowie drużyn wylosują numery, które określą kolejno start drużyn.

1. KONKURENCJE

5 konkurencji Organizator przedstawi drużynom celem przygotowania się. Pozostałe konkurencji będą niespodzianką dla zawodników

1. „Moda lat 70-tych”. Drużyna, z wcześniej przygotowanych przez siebie strojów i rekwizytów charakterystycznych dla lat 70 – tych, zaprezentuje modę męską i damską w określonym czasie.

Dodatkowe punkty można otrzymać za fryzurę i makijaż.

1.  „Moja wieś w krzywym zwierciadle”. Zadaniem drużyny jest przedstawienie swojej wsi na wesoło. Forma dowolna.  (max 5 minut)

3. „Bukiet z kwiatów polnych i traw”. Każda wieś ma za zadanie wykonać jak najbogatszy bukiet z polnych kwiatów , traw, gałęzi ,dopuszcza się kwiaty z rabatek ogródkowych Cała kompozycja powinna być ułożona w koszu, dzbanku czy naczyniu tak, żeby była gotowa do wyeksponowania na scenie podczas Konkursu na wezwanie Organizatora.  Komisja będzie brała pod uwagę wielkość bukietu, jego różnorodność oraz kompozycję.

4.  Ogólna prezentacja drużyny i jej kibiców ( stroje, doping, transparenty itp.)

5.„Mistrz Czytania” – w związku z akcją Narodowe Czytanie, która propaguje czytelnictwo i popularyzuje wybitną polską literaturę, przedstawiciel drużyny przeczyta wylosowany przez siebie fragment książki. W tym roku wspólną lekturą Polaków jest WESELE Stanisława Wyspiańskiego.

-Pozostałe konkurencje nie będą wymagały przygotowania, pozostaną więc tajemnicą organizatora.

-Konkurencje mogą ulec zmianie w zależności od liczby zgłoszonych   w konkursie drużyn.

IV. KRYTERIA OCENY

1. Przebieg konkursu oceni Komisja powołana przez Organizatora. Komisja będzie też rozstrzygała wszystkie sprawy związane z przebiegiem konkurencji.

2. Ocena Komisji jest jawna, widoczna dla publiczności i ostateczna.

3. Zwycięzcą turnieju zostaje drużyna, która po zakończeniu wszystkich konkurencji uzyska największą liczbę punktów.

VI. NAGRODY

1. Komisja powołana przez Organizatora wyłoni  zwycięską drużyny, która otrzyma nagrodę główną w wysokości 1000,00 zł.

2. Pozostałe drużyny bez względu na wynik otrzymają nagrody po 200,00 zł.

3. Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień nastąpi podczas Dożynek Gminnych tj. 03 września 2017 r.

4. Organizatorzy konkursu zapewniają sobie prawo do prezentacji fotografii z Konkursu.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

VII INFORMACJE DODATKOWE

1. Kapitanowie drużyn biorących udział w Turnieju Wsi powinni zgłosić się do organizatora na 15 min. przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

2.Wyniki ogłoszone przez Jury są ostateczne.

3. Zawodnicy mogą brać udział w kilku konkurencjach.

4.  Pytania związane z konkursem prosimy kierować do Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie tel. 89 753 4051 – Sabina Sapińska