Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O nas

O nas

Podstawowym celem Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie jest organizowanie warunków służących zaspokajaniu i rozwijaniu potrzeb mieszkańców a zwłaszcza dzieci i młodzieży w zakresie kultury .

Jednym z najważniejszych zadań GOK-u jest prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowanie przez sztukę dzieci, młodzieży i dorosłych, a także inicjowanie i stwarzanie warunków dla amatorskiego ruchu artystycznego, kół, klubów i zespołów. Zgodnie z tymi założeniami, obecnie w GOK-u odbywają się indywidualne lekcje gry na instrumentach ,ponadto działa kilka zespołów i kół zainteresowań takich jak:

Zespół śpiewaczy „Srokowiacy”

Zespół klubu seniora „ Niezapominajka”

Zespoły dziecięce „Promyki”, ”Perełki”, „ Płomyki”, Wiolinki”

Zespół „ Gitarowy” i zespół grający na"Ukulele"

Pracownia muzyczna

  Pracownia plastyczna

Klub Zumba

Klub Fitness

Klub Seniora

Klub Rękodzieła

Biblioteka

Sala Klubowa (doskonały sprzęt audio video, bilard, gry planszowe)


Co roku organizujemy ferie zimowe, w trakcie których odbywają się warsztaty i spotkania tematyczne, wyjazdy z dziećmi, gry i zabawy oraz
zajęcia w kołach zainteresowań.

Nasza działalność to również:
·
organizowanie wystaw fotograficznych i prac malarskich
· stwarzanie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego
· promowanie naszej gminy poprzez wyjazdy i występy naszych zespołów na konkursy i przeglądy
· promowanie zespołów i grup amatorskiego ruchu artystycznego w regionie poprzez udział w różnego rodzaju imprezach, konkursach, przeglądach
· organizowanie świąt, okolicznościowych spotkań, festynów, dożynek i uroczystości państwowych (posiadamy salę widowiskową z profesjonalną sceną i garderobą dla artystów).
·
organizowanie zajęć sportowych ( boisko ORLIK i hala sportowa)

Przez cały rok odbywa się dużo imprez w plenerze, okolicznościowych koncertów oraz imprez sportowych.
Zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury oprócz występów w naszej gminie, uświetniają również imprezy regionalne.