Artystyczne czwartki - Zaproszenie do Kętrzyna

Spotkanie autorskie Kamili Stankiewicz

kamila

Spotkanie autorskie Kamili Stankiewicz

Jej wiersze piszą się same. Są prawdziwe. Są formą terapii. Tak o swojej twórczości mówi Kamila Stankiewicz, której spotkanie autorskie odbędzie się 27 października (czwartek) o godz. 18:00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13. Serdecznie zapraszamy na wieczór z żywą poezją.

Kamila Stankiewicz urodziła się 15 sierpnia 1978 roku w Reszlu. Wychowała się w Windzie i tam skończyła szkołę podstawową. Jak sama twierdzi pisze niemal od zawsze. Wiersze zawsze też były dla niej formą terapii….może dlatego w większości były smutne.

- A potem jak mi się życie poukładało (mąż, dzieci, praca…) byłam szczęśliwa i na długie lata niemal zupełnie przestałam pisać. Myślałam, że już nie potrafię... Aż któregoś dnia przeglądając je stwierdziłam, że ja przecież nie jestem takim smutasem i że może spróbować napisać coś... mniej smutnego…? Wtedy też pomyślałam o własnej stronie na FB i to był chyba dobry pomysł, bo znowu się rozpisałam i to bardzo – mówi o sobie Kamila Stankiewicz.

Poetka twierdzi, że jej wiersze piszą się same.

- Nie umiem rozłożyć tego procesu na czynniki pierwsze, wyjaśnić, opisać. Siadam i piszę. Nigdy nie spędzam długich godzin nad tekstem. Jak mam pustkę w głowie, to zostawiam to i wracam kiedyś. Pisać mogę wszędzie (najgorzej jak akurat nie mam na czym). Kuszące jest powiedzieć, że to tylko wiersze, tylko słowa, wytwór, z którym autor się nie utożsamia. Ale ja nie umiem pisać o czymś, co mnie w żaden sposób nie dotyczy, nie dotyka. Moje wiersze zawsze są prawdziwe. Ja zawsze w nich jestem, czasem tylko śladem, cieniem, wielokropkiem… - twierdzi poetka.

Chcesz spotkać się żywą poezją? Porozmawiać z poetką Kamilą Stankiewicz. Zapraszamy 27 października (czwartek) o godz. 18.00 do Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13.

Ewa Brzostek/Radio Barcja